GALLUNOPTIMAL Permanent Soldering Tip Set for GALLUNOPTIMAL SPRINT65
Catalog no.: *GO960-SET1 GTIN: 4250078325475
1 pcs.14,91
incl. VAT
zzgl. Versandkosten
GALLUNOPTIMAL Replacement Tip Set for GALLUNOPTIMAL SPRINT65, consisting of:
GO960-B (straight, pencil tip, Ø 0.5 mm)
GO960-2.4D (straight, chisel-shaped, 2.4 mm wide)
GO960-3C (straight, slanted 45°, Ø 3 mm)
Dimensions 85 × 80 mm
Lötspitzenform
ROHS compliance
Yes
Spitzendurchmesser/breite
complete length
42 mm
inner diameter shank
3.90 mm
model
straight
outer diameter shaft
6.50 mm
soldering-tip diameter / width
0.50 mm