QUICK heating element H618A-220V-1200W for TR1300A hot air station
View cart
“QUICK Hot Air Rework Station digital 1000W, 230V, 50 L/min., +100 to +500°C” has been added to your cart.
6 pieces available
Catalog no.:
QUHK618A
GTIN:
N/A
1
pcs.
75,50
incl. VAT
zzgl.
Versandkosten
pcs.
QUICK heating element H618A-220V-1200W for TR1300A hot air station quantity
Add to cart
Description
technical data
Description
QUICK Radiator H618A-220V-1200W for hot air station TR1300A
technical data
Dimensions
140 × 30 mm
Weight
0,05 kg
EU product manager
DE 06886 Lutherstadt Wittenberg
Related products
intake: 28.08.2026
QUICK Hot Air Rework Station digital 1000W, 230V, 60 L/min., +100 to +500°C with 4-piece accessory set
Catalog no.:
*QU861DWSET1
GTIN:
1
323,90
incl. VAT
zzgl.
Versandkosten
QUICK Hot Air Rework Station digital 1000W, 230V, 60 L/min., +100 to +500°C with 4-piece accessory set quantity
Add to cart
174 pieces available
QUICK Hot Air Rework Station digital 1000W, 230V, 50 L/min., +100 to +500°C
QU862DW+
QUICK Hot Air Rework Station digital 1000W, 230V, 50 L/min., +100 to +500°C quantity
24 pieces available
QUICK Hot Air Rework Station digital 120W, 0.3 – 6.8 L/min.
QU860DA
QUICK Hot Air Rework Station digital 120W, 0.3 - 6.8 L/min. quantity
intake: 28.08.2026
QUICK Hot Air Rework Station digital 1000W, 230V, 50 L/min., +100 to +500°C with 4-piece accessory set
*QU862DW+SET1
QUICK Hot Air Rework Station digital 1000W, 230V, 50 L/min., +100 to +500°C with 4-piece accessory set quantity